Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 25.1.2020, svátek má Miloš.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Hasiči Lozice: Oslavy k 890 letům založení obce Lozice a 130 letům založení SDH Lozice 15.6.2019

     Tak ještě ráno hektické přípravy a trocha zmatku, pak všichni do gala a při 34 °C se těšit na hosty. Trocha zpoždění hned na začátku, kdy nás navštívila paní ministryně Šillerová a chvíly trvalo, než se pozdravila se spoustou hostů, včetně nás hasičů a i našich dětí. Pak zdravice našeho pana starosty pana Novotného a VIP hostů a už tu byl průvod. V přesném řazení, které za běhu určovala a kontrolovala naše Cateringová manažerka Jitka Dolanská, jsme vyrazili. První znakonošky - Katka Sotonová a Martina Doudová, po nich vlajkonoši Martin Votroubek ml., Aleš Mlejnek a David Dolanský. Mažoretky, hudba, VIP hosté, koňka, Uniformovaní hasiči, Zásahový hasiči, hasiči v dresech, děti, hosté, has. auta a hosté. Nádhera.

 Začínají se objevovat první příznaky "infarktu" naší Manažerky lidských zdrojů Radky Vesecké. Nicméně služby ve stánkách a kapličce jsou stále pokryty.

     Po příchodu chvilička pauzy na občerstvení a mírná panika: došla voda. Nastupuje zásobovač Martin Pitra a vyjíždí na nákupy. Velitel Vladimír Dolanský a starosta SDH Martin Vesecký se nenechají rozházet drobnými problémy, pro veřejnost nepostřehnutelnými, a věnují se hostům při odhalování pamětního kameny a sázení lípy. Paní ministryně stále přítomna. 

    Svá vystoupení předvedly mladší i starší mažoretky.... velice povedené. Nesmělo se zapomenout ani na předání ocenění nám.

      A už na řadu přišlo divadelní vystoupení našich malých hasičů. 20 minutová komedie o vzniku hasičů v Lozicích měla nebývalý úspěch i zásluhou uhašení hořícího autíčka.

    Za hudby dechovek v podání skupiny Šeucovanka jsme vše uklidili a hosté se najedli. Nervy pracovaly už všem sloužícím a začínali se objevovat drobné i větší rozmýšky, ale nic neovlivnilo nádherný průběh našich oslav. Všude kolem bouřilo, jen v Lozicích stále pěkně.  Paní minystryně odjela a na raut jsme se vrhli i my , hasiči.

      A je tu zlatý hřeb večera. Divadelní soubor z Lozic. 26 herců (nejen hasičů) předvedlo neuvěřitelně dojemný příběh složený z Labutího jezera, jiskry, sanitky a nakonec skladby " jsi úžasný". I díky poutavému průvodci dějem, který vždy upozornil diváky na důležité okamžiky se toto vystoupení zapíše do dějin. Závěrečný aplaus byl neutuchající. Stále krásné počasí, i když bouření je blíž a blíž a občas spadlo i 5 kapek. Teplota se drží na 28 °C.

   Pro uklidnění situace byl večerní koncert "Hniličkovo smyčcové trio" v našem kostele. Krásné tóny se nesly hodně daleko. 

  Ze všech organizátorů konečně začíná opadat stres a nervozita a občas se objevuje i nenucený úsměv. Všechny bolí už úplně všechno, platíčka Ibalgynů putují z ruky do ruky. Každý, kdo již má po službě, se jde "vyplavčit" do bazénu.

     Večerní zábava kapely Quatro je už jen třešnička na dortu. Občas spadne už i 10 kapek, ale stále je to chvilkové a roztančené lidičky na place nemůže nic zastavit. Tančíme i my, buď za pípou, s pánvičkou, nebo i na parketu. Všichni vydechují úlevou, že nám to "zase" dobře dopadlo, a martýrium práce je za námi.  Ve chvíly, kdy kapela ukončila své vystoupení, začal slejvák. 

    Je na místě poděkovat zde všem, kteří se na přípravě , ale i samotných oslavách podíleli. Není možné je všechny vyjmenovat, ale byly to nekonečné a nekonečné hodiny dobrovolné práce. Bez VÁS bychom nikdy nedokázali tuto akci zorganizovat. DÍKY VŠEM.                                                                             

                                                                                     z pohledu hasičů:  Marcela Votroubková

Aktuality z obce

21. ledna 2020

V současné době probíhá příprava strategického plánu rozvoje obce Lozice na období...

16. ledna 2020

Místní poplatky na rok 2020 1. Poplatek za svoz komunálního odpadu     za...

15. prosince 2019

Hasiči Lozice: Motokáry, Bowling, Zpívání u stromečku a přáníčka    A taky...

19. listopadu 2019

                 HASIČI A JEJICH...

19. listopadu 2019

                 OSLAVENCI V LISTOPADU...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 89
Ano.
Ano.
hlasů: 16
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 3
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 25
Počet hlasujících: 136
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti