Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 25.9.2020, svátek má Zlata.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Junior Univerzita 2020

I Aleš Svoboda a Vítek Hrnčál se rozhodli pro studium na Junior univerzitě. Tím zviditelnili Lozice i na Akademickém poli.........

Vzdělávání mladých záchranářů v rámci projektu Junior univerzita hostila Ústřední hasičská škola Jánské Koupele

 

Ani se ještě nestačili mladí hasiči z Pardubického kraje ohřát ve školních lavicích a již vyrazili na první víkendové soustředění do Jánských Koupelí, které proběhlo ve dnech 10. 1. – 12. 1. 2020.

Mladí hasiči se přihlásili na 7. ročník Junior univerzity – vzdělávání mladých záchranářů (dále jen „J-uni“). Tento projekt má již několikaletou tradici, kterého se od roku 2014 zúčastnili mladí hasiči z Moravskoslezského kraje, Olomouckého kraje, Zlínského kraje a Kraje Vysočina.

Cílem J-uni je mimoškolní vzdělávání žáků základních škol vedené v duchu vysokoškolské výuky, které jim umožní celoročně rozvíjet dovednosti a znalosti v přírodních vědách, oblasti požární ochrany, první pomoci, technických a řemeslných oblastech, a to jak v teoretické výuce, tak pomocí praktických ukázek a výcviku. J-uni je jednoroční projekt, který se skládá ze tří víkendových soustředění a jednoho prázdninového týd­ne.

První víkendové soustředění čekala na studenty slavnostní imatrikulace, při které skládali slavnostní slib a převzali z rukou Josefa Bidmona, starosty Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje, studentský průkaz.

Slavnostní imatrikulace se také zúčastnili zástupci partnerů J-uni doc. Dr. Ing. Miloš Kvarčák (Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava), Ing. Ivan Doležel (ředitel Střední průmyslové školy Hranice), Ing. Jan Karger (ředitel ÚHŠ Jánské Koupele), Ing. Petr Vícha (zástupce ředitele ÚHŠ Jánské Koupele) a další hosté.

V rámci prvního víkendového soustředěni se studenti seznámili s chodem J-uni, okolím Jánských Koupelí, se svými lektory Kristýnou Kutilovou, Janem Ondruchem a také Petrem Gvuzděm a Rostislavem Holcem, kteří se starají o zábavu mimo výuku.

Mezi sebou se mladí hasiči poznávali formou společných společenských her, kde se učili vzájemné spolupráci a toleranci.

Nedělní dopoledne patřilo výuce na učebně, při které se studenti seznámili s integrovaným záchranným systémem, záchranářskou uličkou a probrali zásady chování při dopravní nehodě.

Příští soustředění proběhne v březnu, kdy na studenty čeká mimo jiné praktická výuka v prostorách Střední průmyslové školy Hranice.

 

Aktuality z obce

19. září 2020

OSLAVENCI V ZÁŘÍ V měsící září slaví narozeniny: Eva Vašinová,Alena...

15. září 2020

http://masskch.eu/lozice/ ...

13. srpna 2020

Oslavenci v srpnu V měsíci srpnu slaví narozeniny: Marie Cibulová,Tomáš...

12. srpna 2020

Vážení občané, upozorňujeme, že od 7. 9. 2020 bude probíhat rekonstrukce vozovky...

29. července 2020

Skupina ČEZ informuje o odstávce elektrického proudu dne 17. 8. v čase 7.30 - 15...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 94
Ano.
Ano.
hlasů: 16
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 3
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 27
Počet hlasujících: 143
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti