Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 25.1.2020, svátek má Miloš.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Celorepublikové kolo souteže "Obec roku 2019"

     Naše přípravy měli dojít naplnění. Všichni na značkách, všechno připraveno, nervozita k prasknutí.

A komise nikde. Asi jsme opravdu tak malí, že nás nemůžou najit. Ale už jsou tady i se svým autobusem. po představení přichází na řadu "Parčík" s hrajícími si dětmi a švestičky z vlastní zahrádky. Na spláchnutí likér z místních mišpulí. Za pochodu seznamujeme s historií JZD a současný předseda Černohorský seznamuje se současnou produkcí Agra Jenišovice. Když tu se ozve hoří a naše děti předvedou hasičský útok a hasí zapálený balík slámy. Poté drobná zastávka u pamětní desky a už je to Lozická hymna na dvoře. Láďa Dolanský se svými hasiči v historických oblecích povídá něco o historii a Jitka přivídá vdolky. Komise nepohrdne řízečky a pivečkem. Vše zakončeno malou slivovičkou. Cestou po vsi deti hravým způsobem informují o historii obce, vše doplněno fotečkami a opět malým občerstvením u čekárny - jednohubky. Přichází na řadu kanalizace a infrastruktura panem starostou a informace o modrém mostu ústy instruktorky Marti Doudové. U lípy se děcka shlukly kolem nejstarší občanky a trochu jí vyzpovídaly. vše doplněno opět fotkami. Největší úspěch u komise měli ale koblihy. Další procházka s "protipovodňovkou" a padající skálou a už je tu vodník a jeho utopenci a zelená. Ani tady komise nezaváhala a vše ochutnala. Jen pár kroků již čekal hrázný, kde si muži vyzkoušeli vytahování a spouštění splavu a za odměnu dostali nějaký ten vzorek - ořechovici.

  Trocha sportu pokračovala a komise si vyzkoušela 5 Silákových úkolů - běh, přechod přes špalky a rovnováhu, trocha cvičení na břicho a na ruce. Na úřadě již čeká paní Hodková s univerzitou třetího věku a už je tu místní tetka se svým dědkem a spovídají cestou na hřbitov pana starostu. Tam již čeká paní Nováková, která komisi ukazuje nejstarší hroby a už tetka nalévá černou kávu z termosky a dědek nabízí rakvičky a věnečky. U místní révy je na ochutnávku víno, jak tekuté tak vcelku.

    U pana Lechnýře si komise vyzkouší udělat sýr, v pěkném oblečku. Ochutnají domácí chleba a vyzpovídají majitele o chovu koz.

   Ještě rychlé seznámení s kostelem a už se řítíme k řezníkovi Krkovičkovi. Cestou komisi místní výlupek ze stromu upozorní, že Krkovička šidí své zboží. Ale komise již obdivuje jitrnicovník - kaštan obrostlý jitrnicemi. A jsou tu jitrnice, uzené a tlačenka. Ke všemu samozřejmě pivečko a slivovička. Nikomu se nechce stávat.

     A již přijíždí Jidáš . Závěr cesty kolem Lozic ma v režii Marcela a Iveta, kde komisi seznamují s místními hasiči. Jako vsuvka je tu pohárový koutek s Matesem Votroubkem.

    Konečně jsme na dvoře, kde si unavená komise sedne a dostává kachýnku a pečené koleno - opět s pivečkem. Aby jim lépe chutnalo, přichází na řadu divadelní představení Labutí jezero a vše je zakončené písní o Lozicích.

    Všichni nadšeně máváme odjíždějícímu autobusu a zemdlení se vrháme do úklidu.

Myslím, že jsme nezklamali a doufám, že se komisi u nás líbilo.

Poděkování: ani na fotografiích nejsou vidět všichni, co se podíleli na těchto přípravách , nebo nejsou pod maskami vidět. Není zde ani úklidová četa, která se starala o opětovní pořádek ve vsi: Aleš,Honza a David Mlejnkovi, Marek Vesecký, David Stehlík a Michal Žák..... 

Všichni, skoro celá vesnice ,si zaslouží obrovské poděkování........ bude nám to chybět 

                         Marcela Votroubková 

Aktuality z obce

21. ledna 2020

V současné době probíhá příprava strategického plánu rozvoje obce Lozice na období...

16. ledna 2020

Místní poplatky na rok 2020 1. Poplatek za svoz komunálního odpadu     za...

15. prosince 2019

Hasiči Lozice: Motokáry, Bowling, Zpívání u stromečku a přáníčka    A taky...

19. listopadu 2019

                 HASIČI A JEJICH...

19. listopadu 2019

                 OSLAVENCI V LISTOPADU...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 89
Ano.
Ano.
hlasů: 16
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 3
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 25
Počet hlasujících: 136
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti